Gakkon

Gakkon
1 vote, 5.00 avg. rating (85% score)

Lokalizacja Gakkonu 4 jest już znana!

W tym roku znowu będziemy bawić się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 przy ul. P. Czajkowskiego 14!

Kalendarz konwentu:

01.06. – 25.06.17r. – Pierwsza tura rezerwacji (W sprzedaży tylko bilety trzydniowe w promocyjnej cenie 35zł)

26.06. – 10.08.17r. – Druga tura rezerwacji (W sprzedaży wszystkie rodzaje biletów: jednodniowy – piątek, sobota, niedziela oraz trzydniowe)

01.07.17r. – Początek zgłoszeń atrakcji, wystawców, na helpera

30.07.17r. – Koniec zgłoszeń atrakcji, wystawców, na helpera

01.08.17r. – Początek zgłoszeń na Cosplay

10.08.17r. – Koniec zgłoszeń na Cosplay

18.08. – 20.08.17r. – Gakkon 4

Regulamin Konkursu Cosplay

I. Zasady ogólne

1. Organizatorem konkursu jest Gakkon 4.
2. W konkursie Cosplay udział może wziąć każdy Uczestnik konwentu Gakkon 4, który samodzielnie uszył/stworzył swój strój.
3. Uczestnik konkursu może wcielać się w postaci z mang, anime, filmów, komiksów, gier konsolowych czy komputerowych.
4. Konkurs będzie oceniany w następujących kategoriach:

– Najlepszy Cosplay

– Najlepszy Występ

– Najlepszy cosplay w konwencji (Tajna Kategoria) – szczegóły i kryteria niebawem

5. Stroje oceniane są przez Jury, które w drodze głosowania wyłoni zwycięzców.

II. Zgłoszenie chęci uczestnictwa w konkursie

1. Zgłoszenia odbywać się będą poprzez system rezerwacji Fouton. Zgłoszenia nadesłane inną drogą nie będą przyjmowane.
2. Zgłoszenia odbywać się będą w terminie 01.08.-10.08.17r. włącznie (do północy 10 sierpnia).
3. Zgłoszenia na Cosplay nie zostaną zaakceptowane bez uprzedniego zarezerwowania i opłacenia wejściówki na konwent (dowolnej obejmującej sobotę).
4. W kategorii Najlepszy Cosplay oraz Tajna Kategoria mogą brać udział‚ tylko stroje, które nie miały jeszcze premiery scenicznej. Można natomiast wystartować z cosplayem, który był‚ wcześniej używany, lecz nie został zgłoszony do żadnego konkursu. W kategorii na „Najlepszy Występ” można wziąć udział‚ w stroju już prezentowanym, pod warunkiem, że prezentowano go nie więcej niż dwa razy.
5. Do formularza należy dołączyć plik graficzy przedstawiający postać, której strój jest zgłaszany. Pilk powinien być możliwie w najlepszej rozdzielczości. Wszelkie inne pliki dźwiękowe, prezentacje, które mają pojawić się w tle podczas występu należy dostarczyć na nośniku na próbę.
6. W przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń Organizator zastrzega sobie prawo selekcji zgłoszeń. Informacje związane z przyjęciem zgłoszenia rozsyłane będą w ciągu 1-3 dni od zakończenia zgłoszeń.
7. Każdy Uczestnik konkursu ma obowiązek uczestniczyć w próbie Cosplay, która odbędzie się w sobotę przed konkursem właściwym. Dokładna godzina rozpoczęcia próby zostanie podana wraz z harmonogramem atrakcji.
8. Uczestnictwo w próbie i rundzie jury jest obowiązkowe. Nie stawienie się na próbie będzie skutkowało dyskwalifikacją.
9. Uczestnicy powinni stawić się na próbie w strojach, w celu ocenienia jakości ich wykonania przez Jury. Nie wymagana jest całkowita charakteryzacja.
10. Osoby biorące bezpośredni udział w organizacji Gakkonu 4 tzn. Organizatorzy i Koordynatorzy nie mogą brać udziału w konkursie.
11. Prezentacja sceniczna nie może trwać dłużej niż trzy minuty i trzydzieści sekund. Jeżeli z jakiś względów prezentacja przekroczy wyznaczony czas, zostanie obniżona punktacja za występ.

12. Gdyby podczas prezentacji wsytąpiły problemy, które spowodują przedłużenie występu Uczestnik ma prawo do powtórzenia prezentacij, lub nie zostanie uwzględniony czas, w którym niemożliwy był prawidłowy przebieg występu.

III. Przyznawanie nagród

1. W drodze głosowania Jury wybierze:

– Pierwsze trzy miejsca w kategorii Najlepszy Cosplay

– Pierwsze miejsce oraz wyróżnienie w kategorii Najlepsza Prezentacja

– Pierwsze miejsce oraz wyróżnienie w Tajnej Kategorii

2. Przyznawane w Konkursie nagrody nie podlegają wymianie na inne, ani na równowartość pieniężną.
3. Decyzje jury są jawne, a także ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.
4. W konkursie ( w kat. Tajnej i Najlepszy Cosplay) oceniane będzie:

– Zgodność z oryginałem

– Podobieństwo do postaci

– Jakość wykonania stroju

– Prezentacja sceniczna

5. W kategorii Najlepsza Prezentacja oceniany będzie jedynie występ sceniczny.
6. Zwycięzcy oraz Uczestnicy, którzy zdobyli wyróżnienia otrzymają nagrody rzeczowe. Przekazanie nagród odbędzie się po zakończeniu konkursu.

IV. Postanowienia końcowe

1. Decyzje Jury oraz organizatorów są ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.

2. Wypełnienie i wysłanie formularza rejestracyjnego do udziału w Cosplayu na konwencie Gakkon 4 jest równoznaczne z oznajmieniem zapoznania się z treścią niniejszego regulaminu oraz całkowitą jego akceptacją.

3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzania wszelkich zmian w niniejszym regulaminie bez konieczności wcześniejszego informowania o tym uczestników. Najbardziej aktualna wersja niniejszego regulaminu dostępna jest na stronie internetowej konwentu pod adresem frets.pl

Czas i miejsce

Czas: 18-20 sierpnia 2017r.

Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1
XXXII Liceum Ogólnokształcące

Akredytacja i identyfikatory

Każdy uczestnik ma obowiązek okazać na każde żądanie opaskę na rękę, która jest jego przepustką na teren konwentu. Dodatkowo uczestnicy otrzymają identyfikatory odpowiadające ich akredytacji. Każdy identyfikator musi zostać podpisany przez jego posiadacza tuż po odebraniu go, przy akredytacji.

Z Dworca Łódź Widzew

Jest to na tyle blisko, że polecamy spacerek. Nie powinno zająć Wam to dłużej niż 25 minut, nawet biorąc pod uwagę bagaże.

Po wyjściu z dworca kierujemy się w prawo, idziemy kawałek prosto, skręcamy w ulicę Puszkina, przechodzimy przez skrzyżowanie i idziemy cały czas prosto wzdłuż ulicy Puszkina. Skręcamy w ulicę ulicę Ks. Wujaka Z.
Idziemy cały czas prosto aż, po prawej stronie zobaczymy dużą zieloną szkołę, oto Twój cel!

Jeżeli przyjeżdżasz samochodem

Nawigacje bardzo często kierują pod sam budynek, ale od strony parku, przez który nie ma przejazdu, sprawdź zatem czy nawigacja kieruje Cię przez ulicę Wujaka, czy nie. Jeżeli nie polecamy wpisać w nawigację właśnie ulicę Wujaka, budynek konwentowy jest na prawdę duży i widoczy z ulicy. Rozglądajcie się za zieloną dużą szkołą, z dużym kompleksem boisk.

Jeżeli wskazówki nadal nie są wystarczające zachęcamy do skorzystania z portali i stron, które krok po kroku wyznaczą trasę. GPS w telefonie nie musi służyć tylko do łapania pokemonów!

Drodzy Wystawcy!

Przypominamy, że w tym roku Uczestnicy, którzy wygrają w konkursach naszą walutę konwentową DOLLAMY będą ją wymieniać na Waszych stoiskach! W tym roku nie organizujemy sklepiku konwentowego, co za tym idzie nie ma możliwości rozliczenia się w barterze!

Nie dotyczy to stoisk gastronomicznych, które jak co roku w ramach opłaty pomogą nam wykarmić naszych Helperów.

Pozdrawiamy

Ekipa Gakkonu

———————————————————————–

KONWENCJA TO WAŻNA RZECZ!

Chcemy przenieść naszych Uczestników, a Waszych Kilentów wprost do kiasyna, dlatego też potrzebujemy Waszej pomocy! Chcielibyśmy, żeby każdy Wystawca postarał się stworzyć jak najlepszy klimat na swoim stoisku, a sam prezentował się GODNIE, ELEGANCKO, POWALAJĄCO… słowem jak z filmu! Dlatego też w tym roku, aby uzyskać atrakcyjniejsze warunki wynajmu powierzchni wystawienniczej obsługa stoisk musi mieć stroje wieczorowe lub stroje kurpierów, ala krupier.

Absolutnie nie każemy nikomu paradować w sukni balowej czy smokingu w środku lata, w dodatku w pracy! Chodzi o miły akcent. Zamiast koszulki i wytartych dresów Panom proponujemy koszulę z którkim rękawkiem, którkie spodenki jeansowe/materiałowe oraz kamizelkę, może do tego wąsik? Drogie Panie, elegancka zwiewna sukienka, zamiast szortów zestawionych z bokserką i już nikt Wam nie powie, że to nie Wasza bajka!

Oczywiście, ambitnych i wybitnych zapraszamy do zrealizowania bardziej fantazyjnych i wymagających projektów !

Nie, zorganizowanie loterii na stoisku nie liczy się jako realizacja konwencji. 😉

Pozdrawiamy Ekipa Gakkonu

Zgłoszenia atrakcji odbywać się będą w terminie 01.07.17r. – 30.07.17r.

Co z tego mam, że prowadzę atrakcje?

Po za ogromem zabawy, czasem spędzonym w gronie fajnych ludzi, którzy łapią aluzje.. za godzinę atrakcji zwracamy Ci 10 zł kosztów Twojej akredytacji, ale! Ale, ale… dopiero w niedzielę 20 sierpnia – nie wcześniej i nie później. Prowadząc atrakcje w dwie osoby zniżka dzieli się na pół.

Zniżka nie może przekroczyć kosztów Twojej akredytacji. Istnieje możliwość przekazania zniżki komuś innemu.

słowa kluczowe: gry vocaloid, karta na 18, animator vs animation gra, kostium buki, hardcorowe zabawy na lodzie, initial d rpg, gadżety za bilety, bilet trzydniowy

Ciekawe artykuły:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top