piątek, 07 czerwiec 2024 14:25

Sportowa mazda zderzyła się z barierami na AOW

Sportowa mazda zderzyła się z barierami Sportowa mazda zderzyła się z barierami Zdjęcie redakcyjne

Na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia doszło do poważnego wypadku. Fioletowa, sportowa Mazda straciła panowanie i uderzyła w bariery energochłonne. W wyniku zdarzenia utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin, a kierowca oraz pasażer zostali przewiezieni do szpitala.

Czego się dowiesz:

  • Co wydarzyło się na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia?
  • Kiedy i jak doszło do wypadku?
  • Jakie były bezpośrednie skutki wypadku dla uczestników?
  • Jakie działania podjęły służby ratunkowe i drogowe?
  • Jakie były długoterminowe utrudnienia w ruchu wynikające z wypadku?

Szczegóły zdarzenia

Zdarzenie miało miejsce przed godziną 13, gdy kierowca Mazdy jadący w kierunku Warszawy na 22. kilometrze AOW stracił kontrolę nad pojazdem. Samochód, którym podróżowały dwie osoby, zderzył się z barierami energochłonnymi. Kierowca samochodu był nieprzytomny po wypadku i natychmiast trafił pod opiekę medyczną. Jego stan był poważny, podczas gdy stan pasażera, który również został zabrany do szpitala, określono jako stabilny.

Reakcja służb i utrudnienia w ruchu

Na miejsce szybko zareagowały służby ratunkowe i drogowe. St. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu poinformowała, że ruch na obwodnicy był znacznie utrudniony. Przez kilkanaście minut po wypadku ruch odbywał się wyłącznie prawym pasem, co spowodowało powstanie kilkunastokilometrowego korka, sięgającego węzła Wrocław Zachód. Policja badała przyczyny zdarzenia, w tym możliwość, że kierowca był pod wpływem alkoholu, co miało zostać zweryfikowane badaniami alkomatem w szpitalu.

"Policjanci ustalają, dlaczego kierowca uderzył w bariery po swojej lewej stronie." - St. asp. Aleksandra Freus, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Przywracanie normalności na drodze

Około godziny 15:05, jak podaje "Gazeta Wrocławska", ruch na AOW został odblokowany i możliwe było przejeżdżanie wszystkimi trzema pasami ruchu. Korek zaczął się rozładowywać, a drogowcy kontynuowali prace na miejscu wypadku, aby całkowicie przywrócić płynność ruchu.

Wypadku tego dnia na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia będzie długo pamiętany przez kierowców oraz służby ratunkowe, z uwagi na jego skutki i wpływ na ruch drogowy w regionie. Policja nadal prowadzi dochodzenie w celu ustalenia dokładnych przyczyn zdarzenia.

źródło: Gazeta Wrocławska