wtorek, 07 maj 2024 17:54

Startuje nowy sezon Wrocławskich Linii Turystycznych WRO-TA

Startują wróćławskie WRO-TA Startują wróćławskie WRO-TA fot: pixabay

Wrocław przygotowuje się na powrót popularnych Wrocławskich Linii Turystycznych WRO-TA, które oferują mieszkańcom i turystom możliwość podróżowania zabytkowymi tramwajami i autobusami. Nowy sezon rozpocznie się na przełomie maja i czerwca, a miasto ogłosiło już konkurs na organizację tego wydarzenia.

Czego się dowiesz:

  • Kiedy rozpoczyna się nowy sezon Wrocławskich Linii Turystycznych WRO-TA?
  • Jakie organizacje mogą wziąć udział w konkursie na organizatora WRO-TA?
  • Jakie są główne atrakcje oferowane przez Wrocławskie Linie Turystyczne?
  • Do kogo należy zabytkowy tabor używany w ramach WRO-TA?
  • Jakie znaczenie ma projekt WRO-TA dla promocji turystyki w Wrocławiu?

Konkurs na organizatora

Do 10 maja trwa konkurs ofert, w którym udział mogą wziąć organizacje pozarządowe. Zainteresowane podmioty powinny złożyć swoje propozycje za pomocą NGO Generatora, a następnie złożyć je w wydruku w Wydziale Partycypacji Społecznej. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w połowie maja, co pozwoli wybrać najlepszego kandydata do prowadzenia linii turystycznych przez całe lato, aż do początku września.

Historia i zasoby WRO-TA

WRO-TA to unikalne połączenie historycznego taboru komunikacyjnego z nowoczesną ofertą turystyczną, które od lat cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców i gości Wrocławia. Tramwaje i autobusy kursować będą po mieście w weekendy i święta od 30 maja do 1 września. W ofercie należy dołączyć propozycje tras i szczegółowy rozkład jazdy. Zabytkowy tabor należy do różnych właścicieli, w tym Gminy Wrocław, MPK Wrocław czy Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego, a większość pojazdów jest garażowana w zabytkowej zajezdni Popowice, co dodatkowo wzbogaca turystyczną ofertę miasta.

Znaczenie dla turystyki wrocławskiej

Projekt WRO-TA, opracowany w ramach Sieci współpracy URBACT III i współfinansowany przez Unię Europejską, znacząco przyczynia się do promocji Wrocławia jako miasta dbającego o zachowanie dziedzictwa kulturowego oraz oferującego wysokiej jakości atrakcje turystyczne. Inicjatywa ta nie tylko umożliwia mieszkańcom i turystom odkrywanie miasta z pokładu historycznych pojazdów, ale również przyczynia się do wzrostu zainteresowania kulturowym i technicznym dziedzictwem regionu.

źródlo: wroclaw.pl