poniedziałek, 10 październik 2022 10:02

Jak wzbogacić swoją prezentację w Power Poincie?

pixabay pixabay

Odkąd wynaleziono program Power Point, prezentacje slajdów stały się niesamowicie popularne zarówno na uczelniach, w szkołach, jak i konferencjach biznesowych.

Mówi się, że ,,potrzeba matką wynalazków’’, nie dziwi więc, że programiści komputerowi Microsoftu stworzyli program odpowiadając na tego typu zapotrzebowanie. Dzięki komputeryzacji stare, niezbyt dobrej jakości przezrocza i rzutnik przeszły do lamusa…

Przygotowanie prezentacji

Odpowiednie przygotowanie prezentacji to rzecz kluczowa. Pod żadnym pozorem referent nie powinien czytać ze slajdów (to potrafi każdy z uczestników konferencji). Slajdy mają być tylko pomocą dla opowiadającego, stanowić szkielet wypowiedzi i ilustrować omawiane zagadnienia. Ponadto slajd nie powinien składać się z samego tekstu, a być wzbogacony o zdjęcia dobrej rozdzielczości. Dlaczego? Bo jest zwyczajnie nieatrakcyjny dla odbiorcy, a nam zależy na tym, by wzbudzić jego zainteresowanie, a nie uśpić. Zazwyczaj sięgamy po grafikę dostępną w Internecie i nic w tym złego, gdyż sieć to doskonałe źródło darmowych plików. Jeśli jednak zależy nam na zaprezentowaniu zupełnie czegoś nowego, warto skorzystać z możliwości jakie oferuje nam fotografia produktowa 360. Czym jest? O tym za chwilę.

Fotografia produktowa

Fotografia produktowa to jak nazwa wskazuje fotografia produktu. Umożliwiająca stworzenie animowanej prezentacji przedmiotu, który obracany jest dokoła własnej osi. Dzięki temu możemy wzbogacić naszą prezentację o interesujący element i nadać jej wyjątkowy akcent, zwłaszcza gdy przedmiotem wystąpienia jest przedstawienie najnowszego wynalazku stworzonego przez firmę. Animacja umożliwi odbiorcom nie tylko dokładne przyjrzenie się rzeczy, co i pozytywnie ich zaskoczy. Przywykliśmy bowiem do nieciekawych, upchanych w treści slajdów w Power Poincie. Ruchomy element nie tylko doda energii wystąpieniu, co pozwoli utrzymać uwagę słuchaczy, w najbardziej kryzysowym momencie. Animacja pozwala również na dokonanie zbliżeń i szczegółowe umówienie detali.

Ruch, żywe kolory i muzyka to coś, co z pewnością uczyni prezentację wyjątkowo ciekawą i przystępną. Nie od dziś wiadomo, że to, co dynamiczne bardziej przyciąga uwagę, niż statyczne slajdy. Jaki jest koszt takiej sesji zdjęciowej produktu i przygotowanie animacji? Na allegro.pl można znaleźć oferty już za niecałe 3 tysiące złotych. To wcale niewiele, biorąc pod uwagę, jakie zyski mogą przyjść z hurtowej sprzedaży. Chcesz się wyróżnić na targach? Zamów wykonanie prezentacji obrotowej.