poniedziałek, 10 październik 2022 10:02

Jak wzbogacić swoją prezentację w Power Poincie?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pixabay pixabay

Odkąd wynaleziono program Power Point, prezentacje slajdów stały się niesamowicie popularne zarówno na uczelniach, w szkołach, jak i konferencjach biznesowych.

Mówi się, że ,,potrzeba matką wynalazków’’, nie dziwi więc, że programiści komputerowi Microsoftu stworzyli program odpowiadając na tego typu zapotrzebowanie. Dzięki komputeryzacji stare, niezbyt dobrej jakości przezrocza i rzutnik przeszły do lamusa…

Przygotowanie prezentacji

Odpowiednie przygotowanie prezentacji to rzecz kluczowa. Pod żadnym pozorem referent nie powinien czytać ze slajdów (to potrafi każdy z uczestników konferencji). Slajdy mają być tylko pomocą dla opowiadającego, stanowić szkielet wypowiedzi i ilustrować omawiane zagadnienia. Ponadto slajd nie powinien składać się z samego tekstu, a być wzbogacony o zdjęcia dobrej rozdzielczości. Dlaczego? Bo jest zwyczajnie nieatrakcyjny dla odbiorcy, a nam zależy na tym, by wzbudzić jego zainteresowanie, a nie uśpić. Zazwyczaj sięgamy po grafikę dostępną w Internecie i nic w tym złego, gdyż sieć to doskonałe źródło darmowych plików. Jeśli jednak zależy nam na zaprezentowaniu zupełnie czegoś nowego, warto skorzystać z możliwości jakie oferuje nam fotografia produktowa 360. Czym jest? O tym za chwilę.

Fotografia produktowa

Fotografia produktowa to jak nazwa wskazuje fotografia produktu. Umożliwiająca stworzenie animowanej prezentacji przedmiotu, który obracany jest dokoła własnej osi. Dzięki temu możemy wzbogacić naszą prezentację o interesujący element i nadać jej wyjątkowy akcent, zwłaszcza gdy przedmiotem wystąpienia jest przedstawienie najnowszego wynalazku stworzonego przez firmę. Animacja umożliwi odbiorcom nie tylko dokładne przyjrzenie się rzeczy, co i pozytywnie ich zaskoczy. Przywykliśmy bowiem do nieciekawych, upchanych w treści slajdów w Power Poincie. Ruchomy element nie tylko doda energii wystąpieniu, co pozwoli utrzymać uwagę słuchaczy, w najbardziej kryzysowym momencie. Animacja pozwala również na dokonanie zbliżeń i szczegółowe umówienie detali.

Ruch, żywe kolory i muzyka to coś, co z pewnością uczyni prezentację wyjątkowo ciekawą i przystępną. Nie od dziś wiadomo, że to, co dynamiczne bardziej przyciąga uwagę, niż statyczne slajdy. Jaki jest koszt takiej sesji zdjęciowej produktu i przygotowanie animacji? Na allegro.pl można znaleźć oferty już za niecałe 3 tysiące złotych. To wcale niewiele, biorąc pod uwagę, jakie zyski mogą przyjść z hurtowej sprzedaży. Chcesz się wyróżnić na targach? Zamów wykonanie prezentacji obrotowej.

 • Materac kokosowy czyli twardy zawodnik
  Materac kokosowy czyli twardy zawodnik

  Materac kokosowy to model usztywniony poprzez dodatnie sztywnych surowców. W tym przypadku jest to mata zbudowana z włókien kokosowych i poddana lateksowaniu. Włókna kokosowe są pochodzenia naturalnego czyli uzyskuje się je z łupin orzechów kokosowych. Są to sztywne i wytrzymałe włókna. Kokos cechuje się dobrą wentylacją dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w użytkowaniu przez osoby potliwe.

  Written on piątek, 24 marzec 2023 14:02
 • Fotograf na ślub... czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze
  Fotograf na ślub... czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze

  Planując uroczystość ślubną oraz wesele, przyszli małżonkowie muszą podjąć wiele trudnych decyzji. Często od ich wyborów zależy samopoczucie gości oraz ich samych.

  Written on czwartek, 22 grudzień 2022 07:00
 • Domowe sposoby na maseczkę do włosów
  Domowe sposoby na maseczkę do włosów

  Domowe kosmetyki, które stosowały nasze babcie i prababcie, świetnie sprawdzały się przez wiele lat. Jak wykorzystać naturalne składniki do pielęgnacji włosów? Oto kilka przepisów.

  Written on poniedziałek, 10 październik 2022 10:20
 • Likwidacja ograniczeń architektonicznych
  Likwidacja ograniczeń architektonicznych

  We współczesnym świecie, pomimo mocno rozwiniętego poziomu technologicznego, wciąż krajobraz projektowania miejskiego pod kątem osób niepełnosprawnych nie spełnia oczekiwanych wymagań.

  Written on poniedziałek, 10 październik 2022 10:18
 • Jak zmieniły się konsole do gry?
  Jak zmieniły się konsole do gry?

  Konsole do gier bardzo się zmieniły widać to przede wszystkim po grafice.

  Written on poniedziałek, 10 październik 2022 10:16