poniedziałek, 10 październik 2022 10:04

Jaki wpływ na współczesne związki ma technologia?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pixabay pixabay

Współczesna technologia wzmacnia i zacieśnia nasze relacje z bliskimi – dowodzą tego najnowsze badania zainicjowane przez Samsung. Dzięki doskonałym możliwościom komunikacji, możemy być blisko siebie nawet gdy dzielą nas tysiące kilometrów. Ma to ogromny wpływ na jakość naszego życia osobistego.

 

W dzisiejszych czasach problem związków na odległość stracił już nieco na znaczeniu. Obecnie jesteśmy w stanie utrzymać związek, nawet gdy widujemy się z ukochaną osobą raz na kilka tygodni. Za sprawą najnowocześniejszej technologii, która umożliwia codzienny kontakt bez ponoszenia właściwie żadnych kosztów, możemy swobodnie dzielić się nawet najmniejszymi przeżyciami z dnia codziennego. Istnieje jednak także druga strona medalu. Jak dowodzą badania przeprowadzone na mieszkańcach pięciu europejskich krajów, technologia może nie tylko umacniać związki, lecz także umożliwiać ich łatwiejsze dla jednej, a bolesne dla drugiej strony zakończenie.

Badanie przeprowadzone przez firmę Samsung dostarcza zaskakujących danych na temat częstotliwości kontaktów Europejczyków, odbywających się przy użyciu urządzeń elektronicznych. Kompleksowe badanie, oparte na ankiecie internetowej, przeprowadzono wśród 5000 respondentów w wieku 18-65 lat w pięciu europejskich krajach (Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Włoszech). Niemal dwie trzecie (64%) respondentów w tych krajach uważa, że dzięki technologii więzi w ich rodzinach są silniejsze. Ponadto, badanie potwierdza tezę, że lepsze warunki do komunikacji wzmacniają związki. Jedna czwarta ankietowanych żyjących w związkach korzysta z sieci społecznościowych do komunikowania się ze swoimi partnerami, a ponad jeden na dziesięć (14%) respondentów korzysta w tym celu z połączeń wideo (wideo rozmów).

Samsung Techonomic Index pokazuje też, że coraz częściej przekazujemy sobie informacje o rozstaniu…wiadomością tekstową. Takiej odpowiedzi udzieliło aż 7% ankietowanych, czyli 1 na 14 pytanych. Mimo to, technologia ma zdecydowanie pozytywny wpływ na nasze życie i rozwój, zarówno w kwestiach relacji z innymi, jak i rozwoju osobistego.

Doskonałym przykładem na to, jak nasze życie i relacje mogą stać się jeszcze lepsze jest blog Pięknie Proste. Jest to akcja firmy Samsung, promująca przedsiębiorcze i aktywne kobiety, odnoszące sukcesy i realizujące swoje marzenia. W odniesieniu sukcesu niezwykle pomocne są najnowocześniejsze urządzenia mobilne, które znacznie ułatwiają organizację napiętego grafiku i umożliwiają połączenie życia zawodowego z osobistym, nawet przy bardzo dużej liczbie obowiązków.

 • Materac kokosowy czyli twardy zawodnik
  Materac kokosowy czyli twardy zawodnik

  Materac kokosowy to model usztywniony poprzez dodatnie sztywnych surowców. W tym przypadku jest to mata zbudowana z włókien kokosowych i poddana lateksowaniu. Włókna kokosowe są pochodzenia naturalnego czyli uzyskuje się je z łupin orzechów kokosowych. Są to sztywne i wytrzymałe włókna. Kokos cechuje się dobrą wentylacją dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w użytkowaniu przez osoby potliwe.

  Written on piątek, 24 marzec 2023 14:02
 • Fotograf na ślub... czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze
  Fotograf na ślub... czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze

  Planując uroczystość ślubną oraz wesele, przyszli małżonkowie muszą podjąć wiele trudnych decyzji. Często od ich wyborów zależy samopoczucie gości oraz ich samych.

  Written on czwartek, 22 grudzień 2022 07:00
 • Domowe sposoby na maseczkę do włosów
  Domowe sposoby na maseczkę do włosów

  Domowe kosmetyki, które stosowały nasze babcie i prababcie, świetnie sprawdzały się przez wiele lat. Jak wykorzystać naturalne składniki do pielęgnacji włosów? Oto kilka przepisów.

  Written on poniedziałek, 10 październik 2022 10:20
 • Likwidacja ograniczeń architektonicznych
  Likwidacja ograniczeń architektonicznych

  We współczesnym świecie, pomimo mocno rozwiniętego poziomu technologicznego, wciąż krajobraz projektowania miejskiego pod kątem osób niepełnosprawnych nie spełnia oczekiwanych wymagań.

  Written on poniedziałek, 10 październik 2022 10:18
 • Jak zmieniły się konsole do gry?
  Jak zmieniły się konsole do gry?

  Konsole do gier bardzo się zmieniły widać to przede wszystkim po grafice.

  Written on poniedziałek, 10 październik 2022 10:16