środa, 05 lipiec 2023 15:41

Jak wybrać kawiarkę?

Kawiarka Kawiarka pexels

Planujesz zakup kawiarki, ale nie wiesz, która z nich jest dobrym wyborem? Czym różnią się dostępne warianty tego sprzętu do kawy? Poznaj ciekawe propozycje kawiarek i ich największe zalety.

 

Kawiarka – komu przypadnie do gustu?

Na rynku istnieje wiele urządzeń i akcesoriów, dzięki którym można szybko zaparzyć filiżankę aromatycznej kawy, niczym z włoskiej kawiarni. Wśród nich najpopularniejsze są klasyczne ekspresy, alternatywne zaparzacze lub kawiarki – te ostatnie od wielu lat cieszą się ogromną popularnością, szczególnie ze względu na niewielki rozmiar, stosunkowo niską cenę oraz intensywny i smaczny napar. Kawiarka jest ceniona także za swoją atrakcyjność wizualną – doskonale prezentuje się w każdej kuchni i jest prawdziwą ozdobą na kuchennym blacie. 

Najpopularniejsze rodzaje kawiarek – czym się różnią?

Zanim zdecydujesz się na kupno kawiarki, zapoznaj się z różnymi modelami tego sprzętu – dzięki temu możesz dopasować sprzęt do kawy do swoich preferencji. Czym różnią się dostępne rodzaje kawiarek? Przekonaj się, na co warto zwrócić uwagę, aby dokonać dobrego zakupu. 

  • Materiał – na rynku dominują przede wszystkim kawiarki aluminiowe, stalowe oraz porcelanowe. Wykorzystane w produkcji tworzywo determinuje żywotność urządzenia oraz wpływa na jego cenę. Jeśli szukasz trwałego urządzenia do kawy, postaw na kawiarki stalowe, które są dużo trwalsze niż modele wykonane z aluminium. 
  • Sposób działania – kawiarki mogą być przeznaczone m.in. na kuchenkę gazową, elektryczną lub płytę indukcyjną. Ciekawą opcją na wyjazdy są kawiarki elektryczne, które są zasilane prądem. 
  • Pojemność – dostosuj ją do własnych potrzeb. W sprzedaży dostępne są modele kawiarek, w których można przygotować od 1 do 18 porcji aromatycznego espresso. 
  • Wygląd kawiarki – dla wielu kawoszy i kolekcjonerów atrakcyjność wizualna sprzętu do kawy jest jednym z najważniejszych aspektów. Osoby, które lubią ciekawe wzory i barwne urządzenia, powinny postawić na kawiarki aluminiowe – inną zaletą tych modeli jest klasyczny, kanciasty kształt, który kojarzy się z wieloletnią historią powstania tego urządzenia. Ciekawy wygląd mają także kawiarki porcelanowe, jednak są mniej rozpowszechnione i nieco droższe. 

Jak działa kawiarka?

Parzenie pobudzającego napoju w kawiarce nie jest trudne – mimo wszystko należy znać podstawowe kroki, dzięki którym można uzyskać smaczny napar. Jak przygotować kawę z pomocą tego urządzenia? W pierwszej kolejności napełnij dolny pojemnik wodą – zwróć uwagę na to, aby nie nalać jej za dużo. Następnie umieść świeżo zmielone ziarna w specjalnym filtrze oraz umieść go w dolnym pojemniku. Na tym etapie przykręć górną część kawiarki i ustaw urządzenie na odpowiedniej kuchence lub podłącz do prądu. Kiedy zdjąć kawiarkę z kuchenki? Zrób to, gdy proces parzenia jest zakończony, czyli w momencie gdy napar przestaje przepływać przez urządzenie. 

Kawiarka – która będzie najlepszym wyborem?

Dobra kawiarka – dla każdego to może oznaczać coś innego. Planując zakup sprzętu do własnego mieszkania, zwróć uwagę na swoje własne preferencje co do pojemności urządzenia, wyglądu, ceny oraz wymaganego źródła zasilania. Chcesz zrobić kompleksowe, kawowe zakupy? Postaw na Cafe Silesia – jeden z ulubionych sklepów wszystkich miłośników kawy.