poniedziałek, 10 październik 2022 10:06

Kiedy nie można holować auta?

pixabay pixabay

Niekiedy zdarzają nam się kłopoty podczas drogi a wtedy musimy obowiązkowo skorzystać z pomocy. Bardzo często prosimy o usługę holowania, jednakże nie w każdym przypadku istnieje możliwość by przeciągać auto. Niekiedy jest to niedozwolone oraz przede wszystkim groźne.


Po pierwsze – uszkodzonego auta nie powinno się holować podczas gdy nie ma ono sprawnego układu hamowania. Taki samochód działa poza kontrolą i przez to nie przestanie się poruszać póki nie zatrzyma się na przeszkodzie. Holowanie auta pozbawionego niezawodnych hamulców w najpozytywniejszym przypadku zakończy się wgnieceniem pojazdu, a bardzo możliwe, że dwóch – tyłu wozu które holuje oraz dodatkowo maski wozu przeciąganego, a w najgorszej sytuacji w sytuacji gdy prędkość będzie wyższa niż dopuszczalna może zakończyć się nawet kraksą Przy takiej niesprawności najrozsądniej jest skorzystać z usług fachowców, w przypadku gdy posiadamy przy sobie telefon komórkowy z dostępem do sieci, a nie mamy żadnych tego gatunku znajomości wystarczy tylko wprowadzić w pole wyszukiwarki hasło laweta Łódź żeby wyselekcjonować dobrą pomoc drogową, która nam pomoże zlikwidować nasz problem na drodze.

Również, w sytuacji gdy auto ma nieprawidłowy układ kierowniczy, czyli koła nie działają prawidłowo. Jesteśmy wtedy pozbawieni nad pojazdem, a uszkodzone auto porusza się nieustannie w jedną stronę. Takiego samochodu po prostu nie da się holować.

Sporo osób boi się podpinać do holowania auto w automacie natomiast wiele tego typu aut jest należycie przygotowana do usługi holowania. Jedyna rzecz, którą trzeba wykonać to ustawienie biegu N, czyli neutralnego. Niewątpliwie bardzo ważną rzeczą jest zachowanie szybkości mniejszej niż 30 km\h, gdyż przy prędkości wyższej, siła przenoszona na koła pojazdu może być na tyle duża, że aż przekładnia tego nie wytrzyma i skrzynia zetrze się.

Przy holowaniu warto pamiętać o tym, że warto posiadać stosowne do tego oprzyrządowanie czyli haki holownicze. Pojazd przyciągany winien posiadać tego typu hak holowniczy na przodzie, a pojazd holujący na tyle. Przytwierdzanie liny do holowania w jakiekolwiek inne, niedostosowane do takiej czynności miejsce może być tragiczne w skutkach – można zepsuć samochód, bądź doprowadzić do groźnego w efektach wypadku.

Więcej w tej kategorii: Umowa sprzedaży samochodu »