poniedziałek, 10 październik 2022 10:06

Kiedy nie można holować auta?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pixabay pixabay

Niekiedy zdarzają nam się kłopoty podczas drogi a wtedy musimy obowiązkowo skorzystać z pomocy. Bardzo często prosimy o usługę holowania, jednakże nie w każdym przypadku istnieje możliwość by przeciągać auto. Niekiedy jest to niedozwolone oraz przede wszystkim groźne.


Po pierwsze – uszkodzonego auta nie powinno się holować podczas gdy nie ma ono sprawnego układu hamowania. Taki samochód działa poza kontrolą i przez to nie przestanie się poruszać póki nie zatrzyma się na przeszkodzie. Holowanie auta pozbawionego niezawodnych hamulców w najpozytywniejszym przypadku zakończy się wgnieceniem pojazdu, a bardzo możliwe, że dwóch – tyłu wozu które holuje oraz dodatkowo maski wozu przeciąganego, a w najgorszej sytuacji w sytuacji gdy prędkość będzie wyższa niż dopuszczalna może zakończyć się nawet kraksą Przy takiej niesprawności najrozsądniej jest skorzystać z usług fachowców, w przypadku gdy posiadamy przy sobie telefon komórkowy z dostępem do sieci, a nie mamy żadnych tego gatunku znajomości wystarczy tylko wprowadzić w pole wyszukiwarki hasło laweta Łódź żeby wyselekcjonować dobrą pomoc drogową, która nam pomoże zlikwidować nasz problem na drodze.

Również, w sytuacji gdy auto ma nieprawidłowy układ kierowniczy, czyli koła nie działają prawidłowo. Jesteśmy wtedy pozbawieni nad pojazdem, a uszkodzone auto porusza się nieustannie w jedną stronę. Takiego samochodu po prostu nie da się holować.

Sporo osób boi się podpinać do holowania auto w automacie natomiast wiele tego typu aut jest należycie przygotowana do usługi holowania. Jedyna rzecz, którą trzeba wykonać to ustawienie biegu N, czyli neutralnego. Niewątpliwie bardzo ważną rzeczą jest zachowanie szybkości mniejszej niż 30 km\h, gdyż przy prędkości wyższej, siła przenoszona na koła pojazdu może być na tyle duża, że aż przekładnia tego nie wytrzyma i skrzynia zetrze się.

Przy holowaniu warto pamiętać o tym, że warto posiadać stosowne do tego oprzyrządowanie czyli haki holownicze. Pojazd przyciągany winien posiadać tego typu hak holowniczy na przodzie, a pojazd holujący na tyle. Przytwierdzanie liny do holowania w jakiekolwiek inne, niedostosowane do takiej czynności miejsce może być tragiczne w skutkach – można zepsuć samochód, bądź doprowadzić do groźnego w efektach wypadku.

Więcej w tej kategorii: Umowa sprzedaży samochodu »
 • Materac kokosowy czyli twardy zawodnik
  Materac kokosowy czyli twardy zawodnik

  Materac kokosowy to model usztywniony poprzez dodatnie sztywnych surowców. W tym przypadku jest to mata zbudowana z włókien kokosowych i poddana lateksowaniu. Włókna kokosowe są pochodzenia naturalnego czyli uzyskuje się je z łupin orzechów kokosowych. Są to sztywne i wytrzymałe włókna. Kokos cechuje się dobrą wentylacją dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w użytkowaniu przez osoby potliwe.

  Written on piątek, 24 marzec 2023 14:02
 • Fotograf na ślub... czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze
  Fotograf na ślub... czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze

  Planując uroczystość ślubną oraz wesele, przyszli małżonkowie muszą podjąć wiele trudnych decyzji. Często od ich wyborów zależy samopoczucie gości oraz ich samych.

  Written on czwartek, 22 grudzień 2022 07:00
 • Domowe sposoby na maseczkę do włosów
  Domowe sposoby na maseczkę do włosów

  Domowe kosmetyki, które stosowały nasze babcie i prababcie, świetnie sprawdzały się przez wiele lat. Jak wykorzystać naturalne składniki do pielęgnacji włosów? Oto kilka przepisów.

  Written on poniedziałek, 10 październik 2022 10:20
 • Likwidacja ograniczeń architektonicznych
  Likwidacja ograniczeń architektonicznych

  We współczesnym świecie, pomimo mocno rozwiniętego poziomu technologicznego, wciąż krajobraz projektowania miejskiego pod kątem osób niepełnosprawnych nie spełnia oczekiwanych wymagań.

  Written on poniedziałek, 10 październik 2022 10:18
 • Jak zmieniły się konsole do gry?
  Jak zmieniły się konsole do gry?

  Konsole do gier bardzo się zmieniły widać to przede wszystkim po grafice.

  Written on poniedziałek, 10 październik 2022 10:16