poniedziałek, 27 maj 2024 16:15

Gigantyczny korek na S8 pod Wrocławiem

Korek pod Wrocławiem Korek pod Wrocławiem Zdjęcie redakcyjne

Wielkie utrudnienia czekają kierowców podróżujących drogą S8 w kierunku Wrocławia. W poniedziałek około godziny 15:30 na 34. kilometrze trasy doszło do wypadku, w którym samochód ciężarowy zderzył się z busem, powodując poważne utrudnienia w ruchu.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie doszło do wypadku na drodze S8?
  • Kto został poszkodowany w wypadku?
  • Jakie były przyczyny wypadku?
  • Jakie są skutki wypadku dla kierowców?
  • Kiedy przewiduje się zakończenie utrudnień na drodze S8?

Przyczyny wypadku i stan poszkodowanego

Jak informuje mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, 65-letni kierowca busa z nieznanych przyczyn zjechał z lewego pasa na prawy i uderzył w naczepę samochodu ciężarowego. "65-letni mężczyzna został zabrany przez ratowników medycznych do szpitala. Ze względu na jego stan, policjanci nie mieli możliwości przeprowadzenia w miejscu zdarzenia testu na zawartość alkoholu w jego organizmie. Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy" - dodaje policjant.

Utrudnienia w ruchu i działania służb

W wyniku wypadku zablokowany jest lewy pas jezdni w stronę Wrocławia, co powoduje znaczne utrudnienia dla kierowców. Korek na drodze ekspresowej S8 sięga już węzła Łozina. Na miejscu wypadku pracują służby ratunkowe i porządkowe, aby jak najszybciej przywrócić płynność ruchu. Zgodnie z szacunkami Pauliny Klamczyńskiej z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia mają zakończyć się około godziny 18:30.

Kierowcy podróżujący drogą S8 w kierunku Wrocławia powinni przygotować się na opóźnienia i rozważyć alternatywne trasy. Policja apeluje o ostrożność i cierpliwość w obliczu zaistniałych utrudnień.

źródło: Gazeta Wroclawska