środa, 10 lipiec 2024 15:29

Mężczyzna zamknął psa w kojcu i czekał na jego śmierć

Mężczyzna zamknął psa w kojcu Mężczyzna zamknął psa w kojcu Zdjęcie redakcyjne

Policja w powiecie jaworskim (woj. dolnośląskie) zatrzymała 70-letniego mężczyznę, który zamknął swojego psa w kojcu, czekając na jego naturalną śmierć. Zaniedbany zwierzak został znaleziony na jednej z posesji.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie i kiedy znaleziono skrajnie zaniedbanego psa?
  • Jakie były skutki zaniedbania psa przez właściciela?
  • Jakie zarzuty usłyszał 70-letni mężczyzna?
  • Co zrobiła policja po znalezieniu zaniedbanego psa?
  • Jakie jest ostrzeżenie policji dotyczące niewłaściwej opieki nad zwierzętami?

Dramatyczne odkrycie na posesji

Na jednej z posesji w powiecie jaworskim, znalazła skrajnie zaniedbanego psa. Zwierzę przez ostatnie miesiące przebywało w ogrodzonym kojcu, gdzie było skazane na męczarnie. Pies był chory i miał problemy z poruszaniem się. Policjanci wezwali na miejsce Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz pracownika gminy, aby udzielili zwierzęciu niezbędnej pomocy.

Eutanazja z powodu zaniedbania

"Zaniedbany zwierzak został odebrany właścicielowi i poddany szczegółowym badaniom. Niestety, w wyniku niepodjętego leczenia, choroba psa rozwinęła się do takiego stanu, że decyzją Lekarza Weterynarii pies poddany został eutanazji" - mówi asp. szt. Ewa Kluczyńska z Komendy powiatowej policji w Jaworze.

Konsekwencje dla właściciela

70-letni właściciel psa przyznał, że nie leczył swojego zwierzęcia, oczekując, aż samo umrze. Został zatrzymany i usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem, za co grozi mu kara nawet 5 lat więzienia. Policjantka apeluje o nieobojętność na krzywdzenie zwierząt: - "Nie bądźmy obojętni na krzywdzenie przedstawicieli braci mniejszej i zgłaszajmy przypadki niewłaściwej opieki nad zwierzętami".

źródło: Gazeta Wrocławska