sobota, 06 lipiec 2024 13:01

Seria wypadków na autostradzie A4 pod Wrocławiem

Utrudnienia na autostradzie pod Wrocławiem Utrudnienia na autostradzie pod Wrocławiem Zdjęcie redakcyjne

Autostrada A4 była świadkiem serii wypadków drogowych, które znacząco wpłynęły na ruch w okolicy Wrocławia. Kolejne zderzenia samochodów osobowych na trasie spowodowały duże korki i zmusiły kierowców do poszukiwania alternatywnych dróg.

Czego się dowiesz:

  • Co było przyczyną serii wypadków na autostradzie A4?
  • Jakie są konsekwencje wypadków na autostradzie A4 dla ruchu drogowego?
  • Jak długo mogą potrwać utrudnienia na autostradzie A4?
  • Jakie działania zostały podjęte w odpowiedzi na wypadki na autostradzie A4?

Wypadek sześciu samochodów

Na 143. kilometrze autostrady A4, pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie a Pietrzykowice, doszło do zderzenia sześciu samochodów osobowych. Mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu poinformował, że na miejsce szybko skierowano patrol drogówki. Na szczęście, według wstępnych ustaleń, nikt nie został poszkodowany. Przyczyny i okoliczności wypadku są w trakcie ustalania.

„Na miejsce skierowano patrol drogówki. Według wstępnych ustaleń, nikt nie został poszkodowany” – mł. asp. Rafał Jarząb.

Drugie zderzenie i kontynuacja utrudnień

Niedługo po pierwszym wypadku, o godzinie 13.30 na 134. kilometrze jezdni w kierunku Wrocławia, miało miejsce kolejne zderzenie dwóch samochodów osobowych. Piotr Zieliński z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przekazał, że utrudnienia związane z oboma wypadkami mogą potrwać aż do godziny 16.30.

„Utrudnienia związane z wypadkiem mogą potrwać nawet do godziny 16.30” – Piotr Zieliński.

Pomimo usunięcia skutków pierwszego zderzenia, droga nie została jeszcze całkowicie odblokowana. Kierowcy jadący w stronę Wrocławia i Legnicy muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż korki nadal sięgają znacznych długości. Robert Zieliński zaleca korzystanie z objazdów przynajmniej do godziny 15.00, co może pomóc w uniknięciu dalszych opóźnień.

„Do godziny 15 warto kierować się objazdem” – Robert Zieliński.

źródło: Gazeta Wrocławska