sobota, 06 lipiec 2024 12:45

Wypadek na drodze wojewódzkiej pod Wrocławiem

Samochód osobowy zderza się z autobusem Samochód osobowy zderza się z autobusem Zdjęcie redakcyjne

W sobotę 6 lipca przed południem na drodze wojewódzkiej nr 395 w Wojkowicach doszło do niebezpiecznego zderzenia samochodu osobowego z autobusem. W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala, a ruch w okolicy był znacząco utrudniony.

Czego się dowiesz:

  • Co było przyczyną wypadku na DW 395 pod Wrocławiem?
  • Jakie były skutki zderzenia samochodu osobowego z autobusem na DW 395?
  • Jakie działania podjęto wobec pasażerów autobusu po wypadku na DW 395?
  • Do kiedy przewidywano utrudnienia w ruchu na DW 395 po wypadku?

Szczegóły zdarzenia

Z wypowiedzi mł. asp. Rafała Jarzębia z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wynika, że przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przez 75-letniego kierowcę mazdy. Mężczyzna próbował skręcić w lewo, nie zauważając nadjeżdżającego z przeciwka autobusu. Skutkiem tego był czołowe zderzenie obu pojazdów.

„Kierowca samochodu osobowego marki Mazda chciał wykonać manewr skrętu w lewo. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka autobusowi, przez co doszło do zderzenia obu pojazdów" – mł. asp. Rafał Jarząb.

Reakcje i konsekwencje

Na miejscu szybko pojawiły się służby ratownicze. Ranny kierowca mazdy został przetransportowany do szpitala na badania wykluczające poważniejsze obrażenia. Pozostali uczestnicy zdarzenia, w tym 46 pasażerów autobusu oraz jego kierowca, na szczęście nie odnieśli obrażeń. Dla pasażerów autobusu zorganizowano pojazd zastępczy, aby mogli kontynuować podróż.

Wypadek na DW 395 spowodował poważne utrudnienia w ruchu drogowym, które miały trwać do wczesnych godzin popołudniowych. Policja prowadziła dalsze czynności na miejscu zdarzenia, a droga miała zostać odblokowana około godziny 13. Wypadek stanowi przestrogę dla wszystkich uczestników ruchu o konieczności zachowania ostrożności i uwagi na drodze.

źródlo: Gazeta Wrocławska