poniedziałek, 13 maj 2024 17:34

Przechwycenie skradzionych Porsche na A4

Przechwycenie skradzionych Porsche na A4 Przechwycenie skradzionych Porsche na A4 fot: pixabay

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przechwyciła dwa luksusowe, skradzione w Niemczech samochody marki Porsche o łącznej wartości rynkowej przekraczającej 660 tys. zł. Zatrzymanie miało miejsce podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4 w okolicy Kątów Wrocławskich.

Czego się dowiesz:

  • Co odkryła Dolnośląska KAS podczas kontroli na autostradzie A4?
  • Jakie dokumenty miał przy sobie kierowca ciężarówki przewożącej skradzione porsche?
  • W jaki sposób potwierdzono, że samochody zostały skradzione?
  • Jakie konsekwencje prawne czekają na zatrzymanego kierowcę ciężarówki?
  • Jaki wpływ na przestępczość ma międzynarodowa współpraca w kontekście przechwytywania skradzionych pojazdów?

Skuteczna kontrola KAS

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu dokonali kontroli ciężarówki, która przewoziła skradzione pojazdy. Samochody ukryte były za paletami w naczepie. Kontrola wykazała, że kierowca, obywatel Litwy, nie posiadał żadnych dokumentów na przewożone auta.

Identyfikacja i konsekwencje dla kierowcy

Dzięki weryfikacji w międzynarodowej bazie danych potwierdzono, że auta zostały skradzione w Niemczech. Komisarz Marek Lech z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu poinformował, że jeden z właścicieli pojazdów zgłosił się już po odbiór swojego mienia. Na miejsce zdarzenia wezwano również policjantów z Kątów Wrocławskich, którzy zatrzymali kierowcę ciężarówki.

"Jeden z właścicieli porsche już się do nas zgłosił." - Komisarz Marek Lech, Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy we Wrocławiu

Kierowca ciężarówki został aresztowany na 3 miesiące z zarzutem paserstwa mienia o dużej wartości. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Przypadek ten podkreśla znaczenie międzynarodowej współpracy w walce z przestępczością oraz skuteczność Dolnośląskiej KAS w zwalczaniu przemytu i kradzieży.

źródło: wroclaw.pl