poniedziałek, 01 lipiec 2024 16:02

Wsparcie dla rodziców dzieci chorych na raka we Wrocławiu

Onkorodzica we Wroclawiu Onkorodzica we Wroclawiu fot: pixabay

SegregatRodzice dzieci leczonych w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu mogą liczyć na wsparcie w postaci Segregatora Onkorodzica. To narzędzie zawiera niezbędne informacje medyczne oraz porady dotyczące codziennego życia chorego dziecka, wsparcia psychologicznego i prawnego.

Czego się dowiesz:

  • Do czego służy Segregator Onkorodzica?
  • Jak można otrzymać Segregator Onkorodzica?
  • Jakie informacje zawiera Segregator Onkorodzica?
  • Jakie innowacyjne metody leczenia są stosowane w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu?
  • Jakie wsparcie oferuje Fundacja Iskierka?

Do czego służy Segregator Onkorodzica

Segregator Onkorodzica to klasyczny segregator przygotowany przez redakcję portalu onkorodzice.pl i Fundację Iskierka. Jego celem jest ułatwienie komunikacji na linii lekarz – rodzic oraz wsparcie w trudnych chwilach leczenia. Zawiera informacje o dostępnych terapiach, procedurach medycznych, prawach pacjenta oraz kontaktach do instytucji oferujących pomoc. Prof. Krzysztof Kałwak, szef Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, podkreśla, że segregator dostarcza bardzo praktycznej wiedzy, napisanej prostym i zrozumiałym językiem, z wieloma praktycznymi wskazówkami.

"Segregator dostarcza bardzo praktycznej wiedzy, napisanej prostym i zrozumiałym językiem, z wieloma praktycznymi wskazówkami." - prof. Krzysztof Kałwak

Jak otrzymać Segregator Onkorodzica

Segregator jest bezpłatny i może go otrzymać każdy rodzic, którego dziecko leczy się w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Rodzice mogą pytać o segregator oddziałową albo pielęgniarkę. Profesor Krzysztof Kałwak zaznacza, że segregator będzie wsparciem dla opiekunów chorych dzieci, którzy często czują się zagubieni po przybyciu do szpitala.

"To rozwiązanie będzie wsparciem dla opiekunów chorych dzieci, którzy po przybyciu do szpitala często czują się zagubieni." - prof. Krzysztof Kałwak

Innowacyjne metody leczenia

Klinika we Wrocławiu jest znana z transplantacji komórek hematopoetycznych u dzieci. Zespół przeprowadza wszystkie rodzaje transplantacji, w tym terapię komórkową CAR-T od 2020 roku. Rocznie klinika opiekuje się blisko 2 tysiącami dzieci i wykonuje 80-90 przeszczepień. W planach jest także zastosowanie pierwszej autologicznej terapii genowej w tej części Europy, co pozwoli na dalszy rozwój nowoczesnych metod leczenia.

Segregator Onkorodzica to nieocenione wsparcie dla rodziców dzieci chorych na raka, oferując im praktyczne informacje i pomagając lepiej zrozumieć proces leczenia. Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, dzięki swoim innowacyjnym metodom leczenia, staje się wiodącym ośrodkiem onkologii dziecięcej w Polsce.

źrólo: wroclaw.pl