poniedziałek, 10 październik 2022 10:16

Jak zmieniły się konsole do gry?

pixabay pixabay

Konsole do gier bardzo się zmieniły widać to przede wszystkim po grafice.

 

Na pierwszych konsolach elementy na ekranie, żeby przypominały to co w założeniu miały prezentować często była potrzebna wyobraźnia gracza. Wystarczy porównać grafikę z popularnej konsoli NES do grafiki chociażby PSX różnica jest ogromna. Porównując z kolei PSX do obecnych konsol przepaść w grafice również jest ogromna. Drugą bardzo istotną różnicą jest to, że dawniej konsole do gier służyły wyłącznie do grania. Obecnie konsole coraz bardziej przypominają komputer.

Można na nich nie tylko grać, ale także słuchać muzyki, oglądać filmy, przeglądać Internet czy nawet rozmawiać z innymi graczami. Konsole posiadają własne dyski, kontrolery z funkcją dotykową czy możliwość zapisania stanu gry. Starsi gracze pamiętają jak chociażby na wspomnianej konsoli Nintendo trzeba było przejść grę na jednym oddechu, ponieważ nie było opcji zapisu stanu gry.

Konsole z pewnością osiągnęły już bardzo wysoki poziom rozwoju, dlatego w kolejnych generacjach będzie coraz trudniej o jakieś bardzo widoczne czy rewolucyjne zmiany. Z pewnością będzie dodanych kilka nowych funkcji i nieco lepsza grafika, ale wielkich zmian raczej w najbliższym czasie ciężko oczekiwać. Niemniej, istnieje duże możliwości, żeby ulepszyć istniejące konsole i to jest chyba bardzo perspektywiczne dla graczy. Nie chodzi przecież o rewolucję, ale o ciągłe ulepszanie działania najlepszych konsol do gier. Najlepsze tanie konsole dla graczy można znaleźć w tym miejscu.