poniedziałek, 10 październik 2022 10:16

Jak zmieniły się konsole do gry?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pixabay pixabay

Konsole do gier bardzo się zmieniły widać to przede wszystkim po grafice.

 

Na pierwszych konsolach elementy na ekranie, żeby przypominały to co w założeniu miały prezentować często była potrzebna wyobraźnia gracza. Wystarczy porównać grafikę z popularnej konsoli NES do grafiki chociażby PSX różnica jest ogromna. Porównując z kolei PSX do obecnych konsol przepaść w grafice również jest ogromna. Drugą bardzo istotną różnicą jest to, że dawniej konsole do gier służyły wyłącznie do grania. Obecnie konsole coraz bardziej przypominają komputer.

Można na nich nie tylko grać, ale także słuchać muzyki, oglądać filmy, przeglądać Internet czy nawet rozmawiać z innymi graczami. Konsole posiadają własne dyski, kontrolery z funkcją dotykową czy możliwość zapisania stanu gry. Starsi gracze pamiętają jak chociażby na wspomnianej konsoli Nintendo trzeba było przejść grę na jednym oddechu, ponieważ nie było opcji zapisu stanu gry.

Konsole z pewnością osiągnęły już bardzo wysoki poziom rozwoju, dlatego w kolejnych generacjach będzie coraz trudniej o jakieś bardzo widoczne czy rewolucyjne zmiany. Z pewnością będzie dodanych kilka nowych funkcji i nieco lepsza grafika, ale wielkich zmian raczej w najbliższym czasie ciężko oczekiwać. Niemniej, istnieje duże możliwości, żeby ulepszyć istniejące konsole i to jest chyba bardzo perspektywiczne dla graczy. Nie chodzi przecież o rewolucję, ale o ciągłe ulepszanie działania najlepszych konsol do gier. Najlepsze tanie konsole dla graczy można znaleźć w tym miejscu.

Więcej w tej kategorii: « Jak kupować elektronarzędzia?
 • Materac kokosowy czyli twardy zawodnik
  Materac kokosowy czyli twardy zawodnik

  Materac kokosowy to model usztywniony poprzez dodatnie sztywnych surowców. W tym przypadku jest to mata zbudowana z włókien kokosowych i poddana lateksowaniu. Włókna kokosowe są pochodzenia naturalnego czyli uzyskuje się je z łupin orzechów kokosowych. Są to sztywne i wytrzymałe włókna. Kokos cechuje się dobrą wentylacją dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w użytkowaniu przez osoby potliwe.

  Written on piątek, 24 marzec 2023 14:02
 • Fotograf na ślub... czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze
  Fotograf na ślub... czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze

  Planując uroczystość ślubną oraz wesele, przyszli małżonkowie muszą podjąć wiele trudnych decyzji. Często od ich wyborów zależy samopoczucie gości oraz ich samych.

  Written on czwartek, 22 grudzień 2022 07:00
 • Domowe sposoby na maseczkę do włosów
  Domowe sposoby na maseczkę do włosów

  Domowe kosmetyki, które stosowały nasze babcie i prababcie, świetnie sprawdzały się przez wiele lat. Jak wykorzystać naturalne składniki do pielęgnacji włosów? Oto kilka przepisów.

  Written on poniedziałek, 10 październik 2022 10:20
 • Likwidacja ograniczeń architektonicznych
  Likwidacja ograniczeń architektonicznych

  We współczesnym świecie, pomimo mocno rozwiniętego poziomu technologicznego, wciąż krajobraz projektowania miejskiego pod kątem osób niepełnosprawnych nie spełnia oczekiwanych wymagań.

  Written on poniedziałek, 10 październik 2022 10:18
 • Jak zmieniły się konsole do gry?
  Jak zmieniły się konsole do gry?

  Konsole do gier bardzo się zmieniły widać to przede wszystkim po grafice.

  Written on poniedziałek, 10 październik 2022 10:16