piątek, 24 marzec 2023 14:02

Materac kokosowy czyli twardy zawodnik

materac kokosowy materac kokosowy pixabay

Materac kokosowy to model usztywniony poprzez dodatnie sztywnych surowców. W tym przypadku jest to mata zbudowana z włókien kokosowych i poddana lateksowaniu. Włókna kokosowe są pochodzenia naturalnego czyli uzyskuje się je z łupin orzechów kokosowych. Są to sztywne i wytrzymałe włókna. Kokos cechuje się dobrą wentylacją dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w użytkowaniu przez osoby potliwe.

W wersji materacy twardych wykorzystuje się jedną warstwę takiej maty. Mata kokosowa to istotnie twardy zawodnik ale nie najtwardszy ponieważ przegrywa w starciu z podwójnym kokosem oraz końskim włosiem. Ostateczną twardość materaca można też podbić wykorzystując do jego budowy mocną konstrukcję. Z wersji sprężynowych będzie to multipocket czyli niemal podwójna ilość sprężyn separowanych od siebie dzięki czemu zachowuje się cichą pracę materaca.

Kokos utwardza powierzchnię materacach

Dokładnie temu służy mata kokosowa czyli utwardza powierzchnię materaca. To jak mocno spełni swoje funkcje zależy w dużej mierze od jej jakości czyli gramatury ale też od ilości użytego surowca. W materacach kokosowych - twardych wystarcza jedna warstwa maty kokosowej alternatywnie warstwa z trawy morskiej która pełni takie same funkcje. Z kolei w materacach bardzo twardych ilość surowca jest podwójna albo też dodaje się do kokosu matę z końskiego włosia. Jeżeli pozostajemy przy jednej warstwie kokosu dodatkowym atutem wpływającym na sztywność materaca będzie odpowiednio dobrana konstrukcja materaca. Dla wersji stabilnych, twardych poleca się konstrukcję pocketową w wersji z podwójną ilością sprężyn czyli tzw. multipocket o którym wspomniano wyzej. Multipocket to nazwa dla najsztywniejszej, najmocniejszej odsłony rdzenia pocketowego.

Twardy materac to H3

Wg klasycznej skali twardości materac twardy określają się trójką czyli jest to H3. Dobierając twardość stosownie do wagi użytkownika poleca się je osobom o wadze w przedziale 100 kg plus. Sztywne powierzchnie cenione są głównie przez osoby z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa dzięki temu, że powierzchnia nie jest wtedy plastyczna więc stanowi pewne podparcie dla ciała. Jeżeli zastanawiasz się nad dodatkiem kokosu w wybranym modelu materaca jednak masz dodatkowe pytania bądź wątpliwości przez zakupem zachęcamy do kontaktu. Konsultanci ze sklepu www.kaszmirowysen.pl odpowiedzą na nurtujące wątpliwości i na pewno pomogą wybrać model najlepiej dopasowany do oczekiwań zarówno pod kątem konstrukcji jak i samej powierzchni.