piątek, 17 maj 2024 13:33

Ciężarówka przewróciła się na bok, ranni i utrudnienia pod Wrocławiem

Ciężarówka przewróciła się na bok Wrocławiem Ciężarówka przewróciła się na bok Wrocławiem fot: pixabay

Wypadek na autostradzie A4 przed węzłem Wrocław Wschód, gdzie samochód ciężarowy zderzył się z autem osobowym i przewrócił się na bok, spowodował znaczne utrudnienia w ruchu. Zdarzenie, do którego doszło przed godziną 9:00, zablokowało drogę w obu kierunkach.

Czego się dowiesz:

  • Co było przyczyną wypadku na autostradzie A4 pod Wrocławiem?
  • Jakie były bezpośrednie skutki wypadku dla ruchu na autostradzie A4?
  • Jakie działania podjęły służby ratownicze na miejscu wypadku?
  • Ile osób zostało rannych w wypadku na autostradzie A4 i jakie podjęto wobec nich działania?
  • Jak długo przewidywane są utrudnienia w ruchu na autostradzie A4 po wypadku?

Przebieg zdarzenia

W wyniku awarii – pęknięcia opony w trakcie jazdy – ciężarówka przewróciła się i zderzyła z samochodem osobowym. Z auta ciężarowego wysypał się przewożony towar, co dodatkowo skomplikowało sytuację. W wypadku ucierpiały dwie osoby, które natychmiast zostały zabrane do szpitala. Na miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który pomagał w akcji ratowniczej.

Reakcja służb

Na miejscu wypadku pracowali policjanci, którzy wstępnie ustalili przyczyny zdarzenia. Jak informuje komisarz Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, awaria opony w ciężarówce była bezpośrednią przyczyną wypadku. Ratownicy medyczni natychmiast zajęli się poszkodowanymi, a kierowca ciężarówki był przytomny i udzielano mu pomocy na miejscu.

"W wyniku tego, auto ciężarowe przewróciło się na bok, zderzając się z samochodem osobowym. W wypadku ranne i zabrane do szpitala zostały dwie osoby" - Komisarz Wojciech Jabłoński, KMP we Wrocławiu

Utrudnienia i ich skutki

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przewiduje, że utrudnienia mogą potrwać do południa. Autostrada w kierunku Katowic została już częściowo odblokowana, jednak nadal mogą występować tam opóźnienia. Jezdnia w kierunku Wrocławia pozostaje zablokowana. Kierowcy są proszeni o cierpliwość i stosowanie się do poleceń służb zarządzających ruchem.

źródło: Gazeta Wrocławska