czwartek, 18 kwiecień 2024 16:53

Nocny hałas na ulicy Hallera we Wrocławiu

Prace remontowe we Wrocławiu Prace remontowe we Wrocławiu fot: pixabay

Mieszkańcy al. Hallera we Wrocławiu doświadczają problemów związanych z hałasem nocnym, wywołanym przez trwające prace remontowe. Roboty drogowe, prowadzone nawet po godzinie 21:00, znacznie utrudniają mieszkańcom odpoczynek.

 

Czego się dowiesz

  • Jakie problemy wywołały prace remontowe na al. Hallera we Wrocławiu?
  • Kiedy szczególnie nasilają się prace drogowe na al. Hallera?
  • Jakie działania podejmuje ZDiUM w odpowiedzi na skargi mieszkańców?
  • Jakie środki zostały podjęte, aby zminimalizować uciążliwość prac dla mieszkańców i kierowców?
  • Kiedy przewidywane jest zakończenie prac remontowych na al. Hallera?

Nocne prace drogowe budzą kontrowersje

W miniony wtorek, około godziny 22:30, intensywny hałas młota pneumatycznego nie pozwalał mieszkańcom zasnąć. Ekipa remontowa, która pojawiła się na miejscu dopiero około godziny 21:00, prowadziła prace przy układaniu ostatnich warstw ścieralnych. "Dokładnie o godz. 22:37 spać nie dawał mi dźwięk młota pneumatycznego," relacjonuje Marek, jeden z mieszkańców, dodając, że prace wydają się być planowane na późne godziny wieczorne. Michał Icek Ickiewicz, inny mieszkaniec, również zauważył, jak drogowcy rozstawiali sprzęt dopiero późnym wieczorem, sugerując zaplanowanie prac na godziny, kiedy większość mieszkańców stara się odpoczywać.

"Dokładnie o godz. 22:37 spać nie dawał mi dźwięk młota pneumatycznego," - Marek, mieszkaniec al. Hallera.

ZDiUM reaguje na skargi mieszkańców

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta (ZDiUM) przekazał, że sytuacja z młotem pneumatycznym była wyjątkiem i że prace na al. Hallera powoli dobiegają końca. "Pozostały ostatnie, punktowe prace związane z układaniem warstw ścieralnych w pobliżu skrzyżowań. Prace te są realizowane w godzinach wieczornych, kiedy ruch jest zdecydowanie mniejszy," informuje Ewa Mazur z biura prasowego ZDiUM. Rzecznik spółki, Tomasz Jankowski, dodaje: "Dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia i uciążliwości zarówno dla kierowców, jak i mieszkańców, nie zawsze jest to jednak możliwe, za co oczywiście przepraszamy."

"Pozostały ostatnie, punktowe prace związane z układaniem warstw ścieralnych w pobliżu skrzyżowań. Prace te są realizowane w godzinach wieczornych, kiedy ruch jest zdecydowanie mniejszy," - Ewa Mazur, z biura prasowego ZDiUM.

"Dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia i uciążliwości zarówno dla kierowców, jak i mieszkańców, nie zawsze jest to jednak możliwe, za co oczywiście przepraszamy," - Tomasz Jankowski, rzecznik spółki ZDiUM.

Mimo zbliżającego się zakończenia remontu, mieszkańcy al. Hallera wciąż odczuwają skutki nocnych prac drogowych. Zarząd miasta stara się jednak reagować na zgłoszenia i obiecuje dokończenie prac z minimalnymi niedogodnościami.

źródło: gazetawroclawska.pl