wtorek, 30 kwiecień 2024 17:10

Dachowanie na autostradzie A4 pod Wrocławiem

Wypadek na autostradzie A4 Wypadek na autostradzie A4 fot: pixabay

Na dolnośląskim odcinku autostrady A4 doszło do zdarzenia drogowego, które znacząco utrudnia ruch w kierunku Wrocławia. W wyniku dachowania samochodu osobowego, tworzą się znaczne korki.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie i kiedy doszło do wypadku na autostradzie A4?
  • Jakie były bezpośrednie skutki wypadku dla ruchu drogowego?
  • Co zrobiły służby w odpowiedzi na wypadek na autostradzie A4?
  • Kiedy przewidywane jest przywrócenie normalnego ruchu na autostradzie A4 po wypadku?
  • Jakie działania powinni podjąć kierowcy w związku z utrudnieniami na autostradzie A4?

Szczegóły zdarzenia

Do wypadku doszło we wtorek, 30 kwietnia, tuż po godzinie 16:00 na 50. kilometrze autostrady A4, między węzłami Bolesławiec a Krzyżowa. Dachujący pojazd zablokował lewy pas ruchu, co spowodowało spore utrudnienia dla kierowców.

Reakcja służb i skutki wypadku

Jak informuje Patryk Nowak z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, samochód osobowy leży na dachu, kompletnie blokując lewy pas jezdni. Na szczęście, w wyniku wypadku nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Służby pracują na miejscu, aby jak najszybciej usunąć pojazd i przywrócić normalny ruch drogowy.

"Samochód osobowy leży na dachu, kompletnie blokując lewy pas jezdni." - Patryk Nowak, wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Komunikat dla kierowców

Drogowcy przewidują, że normalizacja ruchu nastąpi około godziny 18:00. Kierowcy planujący podróż tym odcinkiem autostrady powinni spodziewać się opóźnień i rozważyć korzystanie z alternatywnych tras.

Wypadek na autostradzie A4 ponownie podkreśla potrzebę zachowania ostrożności na drogach, zwłaszcza w rejonie dużych węzłów komunikacyjnych, jak Krzyżowa. Pomimo braku poważnych obrażeń, zdarzenie to przyczyniło się do znaczących utrudnień dla wielu kierowców.

źródło: Gazeta Wrocławska