środa, 01 maj 2024 11:46

Wrocław bije gitarowy rekord świata

Gitarowy rekord świata Gitarowy rekord świata fot: pixabay

Już 1 maja 2024 roku Wrocławski Rynek znów stanie się areną dla gitarzystów z całego świata, którzy zgromadzą się, by wspólnie spróbować pobić Gitarowy Rekord Świata. Tym razem celem będzie przekroczenie liczby 7968 gitarzystów, którzy w ubiegłym roku ustanowili nowy rekord.

Czego się dowiesz:

  • Kiedy i gdzie odbędzie się Gitarowy Rekord Świata 2024?
  • Jakie są zasady uczestnictwa w Gitarowym Rekordzie Świata 2024?
  • Kto jest główną gwiazdą muzyczną podczas Gitarowego Rekordu Świata 2024?
  • Jakie utwory będą grane podczas próby ustanowienia Gitarowego Rekordu Świata?
  • Jakie możliwości oferuje uczestnikom Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu?

Zasady uczestnictwa i program wydarzenia

Tegoroczne wyzwanie będzie nie tylko testem liczby uczestników, ale także ich umiejętności gry na gitarze. Każdy uczestnik musi zagrać pięć podstawowych akordów: C, G, D, A i E, które są niezbędne do wykonania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Do rywalizacji mogą przystąpić wszyscy chętni, niezależnie od wieku. Organizatorzy zapraszają posiadaczy gitar akustycznych, klasycznych, elektrycznych oraz basowych, a także mandolin, banjo i ukulele.

Gwiazdy i atrakcje

Podczas wydarzenia nie zabraknie muzycznych atrakcji. Główną gwiazdą będzie Phil Bates & Band, formacja Electric Light Orchestra, która wykona „Rock’n’Roll Is King”. Lider zespołu, Phil Bates, dołączy do gitarzystów na Rynku, wspierając ich w próbie ustanowienia nowego rekordu.

Gitarowy Rekord Świata 2024 obiecuje być wyjątkowym świętem muzyki i wspólnoty. Transmisja live z wydarzenia pozwoli miłośnikom gitary na całym świecie śledzić próbę bicia rekordu na żywo. To doskonała okazja, by zarówno doświadczeni muzycy, jak i amatorzy mogli stać się częścią muzykującej historii na jednym z najpiękniejszych rynków w Europie.

źródło: wroclaw.pl