wtorek, 23 kwiecień 2024 16:58

Śmierć nastolatki z Oleśnicy

Nie żyje nastolatka z Oleśnicy Nie żyje nastolatka z Oleśnicy fot: pixabay

Oleśnica przeżywa smutne chwile po śmierci 15-letniej Gabrysi, której ciało zostało znalezione w domu rodzinnym. Prokuratura i policja intensywnie badają przyczyny zgonu, a społeczność lokalna łączy się w żałobie.

Czego się dowiesz:

  • Kiedy i gdzie znaleziono ciało Gabrysi?
  • Jakie działania podjęto po zgłoszeniu śmierci Gabrysi?
  • Jakie są główne kierunki śledztwa w sprawie przyczyn śmierci Gabrysi?
  • Kiedy i gdzie odbędą się uroczystości pogrzebowe Gabrysi?
  • Jak szkoła i społeczność lokalna reagują na śmierć Gabrysi?

Przebieg wydarzeń

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 19 kwietnia. Po otrzymaniu zgłoszenia na numer alarmowy 112, służby ratunkowe i policja natychmiast interweniowały w domu rodzinnym dziewczyny. Sprawę przejęła prokuratura, która zdecydowała o przewiezieniu ciała do Zakładu Medycyny Sądowej. Starszy aspirant Bernadeta Pytel z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy przekazała, że sekcja zwłok ma na celu wyjaśnienie okoliczności śmierci.

Śledztwo i hipotezy

Jak informuje Iwona Krzyżewska-Zazula z prokuratury, obecnie analizowane są wszystkie możliwe przyczyny zgonu, w tym choroba, na którą Gabrysia leczyła się od dłuższego czasu. Śledczy wykluczyli udział osób trzecich oraz próbę samobójczą. Ostateczne wyniki sekcji zwłok mają dostarczyć odpowiedzi na pytania dotyczące śmierci dziewczyny.

Żałoba i pożegnanie

Szkoła, do której uczęszczała Gabrysia – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego, wyraziła głęboki żal po stracie uczennicy. Dyrektor Marzena Helińska oraz cała społeczność szkolna złożyli kondolencje rodzinie. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na czwartek, 25 kwietnia, w kościele NMP Fatimskiej w Oleśnicy.

"Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej uczennicy Gabrysi. W dniach żałoby łączymy się w bólu z Rodziną. Wyrazy głębokiego żalu i współczucia z powodu tej niewyobrażalnej tragedii składają Dyrektor Marzena Helińska, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy- przedstawiciele szkoły."

Cała społeczność Oleśnicy czeka na wyniki dochodzenia, które mogą rzucić światło na przyczyny przedwczesnej śmierci Gabrysi. Tragedia ta poruszyła wiele serc i skłania do refleksji nad losem młodych ludzi w społeczności.

źródło: gazetawroclawska.pl