środa, 24 kwiecień 2024 16:49

Mężczyzna zaginął we Wrocławiu, poszukiwania nad Odrą

Zaginięcie na Odrze we Wrocławiu Zaginięcie na Odrze we Wrocławiu fot: pixabay

Intensywne poszukiwania mężczyzny rozpoczęły się w środowe popołudnie, 24 kwietnia, nad Odrą we Wrocławiu. Akcja ratunkowa skupia się na obszarze Kozanowa, gdzie zaniepokojeni świadkowie zgłosili widok mężczyzny w niebezpiecznej bliskości od wody.

Czego się dowiesz:

  • Kiedy i gdzie rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny we Wrocławiu?
  • Jakie przedmioty znaleziono przy brzegu Odry, które mogą wskazywać na zagrożenie dla zaginionego?
  • Jakie metody są wykorzystywane przez służby ratunkowe w poszukiwaniach nad Odrą?
  • Jakie informacje dostarczyły znalezione dokumenty o zaginionym mężczyźnie?
  • Do kogo należy się zgłosić z informacjami, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionego?

Nagłe zaginięcie

Zgłoszenie o mężczyźnie stojącym nad brzegiem rzeki wpłynęło od wojskowych z Ośrodka Szkolenia Wodnego. Na miejsce szybko skierowano zespoły ratunkowe, w tym strażaków, policjantów i ratowników wodnych. Do poszukiwań wykorzystano również drony i pontony. Pomimo braku bezpośrednich dowodów na obecność mężczyzny w wodzie, znaleziono jego osobiste przedmioty, w tym laskę i butelkę wódki, co wskazuje na możliwość wystąpienia niebezpieczeństwa.

Działania ratunkowe i śledcze

Świadkowie spacerujący wzdłuż rzeki zauważyli przy brzegu pozostawione rzeczy i natychmiast zgłosili to służbom. Policjanci z KP-Fabryczna wraz z innymi jednostkami prowadzą gruntowne przeszukiwania terenu. Jak informuje mł. asp. Rafał Jarząb, poszukiwania mają charakter dynamiczny. Funkcjonariusze odnaleźli plecak zaginionego z dokumentami, które umożliwiły jego identyfikację. Wizyta pod adresem zamieszkania wskazanym w dokumentach nie przyniosła rezultatów.

"Świadkowie, którzy przechadzali się wzdłuż Odry, zauważyli pozostawione rzeczy, należące do jakiejś osoby i zaniepokoiła ich ta sytuacja. Zgłosili to miejscowym policjantom z KP-Fabryczna. Są oni na miejscu, wraz ze strażakami z Komendy Miejskiej PSP i ratownikami wodnymi." — mł. asp. Rafał Jarząb.

Sytuacja nadal pozostaje niewyjaśniona, a działania ratunkowe trwają. Policja i straż pożarna kontynuują poszukiwania w nadziei na odnalezienie mężczyzny i wyjaśnienie okoliczności jego zaginięcia. Apeluje się do wszystkich, którzy mogą posiadać jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego, o kontakt z najbliższą jednostką policji.

źródło: naszemiasto.pl