poniedziałek, 22 kwiecień 2024 17:01

Utrudnienia i zalecenia dla kierowców we Wrocławiu

Wypadek we Wrocławiu Wypadek we Wrocławiu fot: pixabay

Wrocław stanął w korkach na skutek dwóch poważnych kolizji na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW). Do zdarzeń doszło dzisiaj rano, powodując znaczące utrudnienia w ruchu na kluczowych odcinkach autostrady.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie dokładnie występują utrudnienia na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia?
  • Jakie były przyczyny zablokowania autostrady na odcinkach węzeł Wrocław Północ i węzeł Wrocław Południe do węzeł Wrocław Zachód?
  • Jakie środki zaradcze zaleca policja i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dla kierowców dotkniętych utrudnieniami?
  • Jakie alternatywy są zalecane dla kierowców podróżujących w okolicach Wrocławia w obliczu utrudnień na AOW?

Utrudnienia na odcinku węzeł Wrocław Północ

Na odcinku węzeł Wrocław Północ, w kierunku Poznania, miało miejsce zderzenie dwóch samochodów osobowych. Z tego powodu zablokowany został jeden pas ruchu, co spowodowało spore zatory w tym rejonie. Kierowcy próbujący dostać się do Poznania musieli liczyć się z poważnymi opóźnieniami.

Blokada autostrady na południu Wrocławia

Kolejne zderzenie nastąpiło na odcinku od węzła Wrocław Południe do węzła Wrocław Zachód, gdzie w kolizję zamieszane były trzy samochody ciężarowe i jedno osobowe. W wyniku tego zdarzenia autostrada na tym odcinku została całkowicie zablokowana. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaleca objazd, co może dodatkowo komplikować sytuację na lokalnych drogach.

Apel policji

Policja prosi wszystkich kierowców o dostosowanie prędkości do warunków na drodze i zaleca ostrożność. Zarówno ekipy ratunkowe, jak i służby drogowe są na miejscu, aby jak najszybciej usunąć skutki kolizji i przywrócić normalny ruch na autostradzie.

W związku z trwającymi pracami i blokadami, zaleca się wszystkim podróżującym w okolicach Wrocławia zaplanowanie dodatkowego czasu na przejazd lub wybór alternatywnych tras.

źródło: wroclaw.pl