piątek, 31 maj 2024 13:30

Remont torowiska na ulicy Świdnickiej we Wrocławiu

Remont torowiska we Wrocławiu Remont torowiska we Wrocławiu Fot: pixabay

W związku z koniecznością naprawy torowiska przy DH Renoma na ul. Świdnickiej we Wrocławiu, od czwartku do niedzieli tramwaje zostały skierowane na objazdy. Naprawa odbywa się w ramach umowy gwarancyjnej i ma usunąć problemy z zapadnięciem kostki brukowej.

Czego się dowiesz:

  • Co jest przyczyną remontu torowiska na ul. Świdnickiej we Wrocławiu?
  • Jakie linie tramwajowe zostały skierowane na objazdy w związku z remontem?
  • Kiedy planowane jest zakończenie prac remontowych na ul. Świdnickiej?
  • Jakie są szczegóły dotyczące zmian w rozkładach jazdy MPK Wrocław podczas długiego weekendu?

Szczegóły remontu

Katarzyna Pawlak, rzeczniczka wrocławskiego MPK, informuje, że uszkodzona nawierzchnia wymaga pilnej interwencji. "Naprawa uszkodzonej nawierzchni odbywa się w obrębie szyn na wysokości DH Renoma. Doszło do zapadnięcia kostki. Obecne prace wykonywane są w ramach umowy gwarancyjnej z wykonawcą" - wyjaśnia Pawlak. Torowisko to zostało wymienione pod koniec 2022 roku, a koszty poprzednich prac wyniosły ponad 5 mln zł.

"Naprawa uszkodzonej nawierzchni odbywa się w obrębie szyn na wysokości DH Renoma. Doszło do zapadnięcia kostki. Obecne prace wykonywane są w ramach umowy gwarancyjnej z wykonawcą" – Katarzyna Pawlak, rzeczniczka wrocławskiego MPK.

Zmiany w kursowaniu tramwajów

Remont torowiska wpłynął na kursowanie tramwajów czterech linii. Linie 6, 7, i 20 zostały przekierowane przez ul. Kazimierza Wielkiego i pl. Legionów, natomiast linia 17 przez ul. Kołłątaja i Piłsudskiego. Autobusy kursują bez zmian. Zmiany te są tymczasowe i mają potrwać do najbliższej niedzieli.

Mimo utrudnień w ruchu tramwajowym, MPK Wrocław zapewnia, że wszelkie prace remontowe zostaną zakończone zgodnie z planem, przywracając normalne funkcjonowanie komunikacji miejskiej od poniedziałku. Mieszkańcy i goście miasta powinni jednak pamiętać o zmianach w rozkładach jazdy w związku z długim weekendem.

źróło wnp.pl