poniedziałek, 20 maj 2024 17:24

Śmiertelne potrącenie rowerzysty we Wrocławiu

Śmiertelne potrącenie rowerzysty we Wrocławiu Śmiertelne potrącenie rowerzysty we Wrocławiu fot: pixabay

W niedzielę wieczorem, 19 maja, na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zmarł 27-letni rowerzysta. Sprawca potrącenia uciekł z miejsca zdarzenia, ale policji udało się szybko go namierzyć.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie doszło do tragicznego wypadku we Wrocławiu?
  • Kto zginął w wypadku na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia?
  • Jak policja namierzyła sprawcę wypadku?
  • Co powiedział młodszy aspirant Rafał Jarząb na temat zatrzymania podejrzanego?
  • Jakie działania podjęła wrocławska policja po wypadku?

Tragiczny wypadek

Wypadek miał miejsce na odcinku Wschodniej Obwodnicy Wrocławia pomiędzy Siechnicami a Zacharzycami, niedaleko skrzyżowania z drogą prowadzącą do Zacharzyc. Auto osobowe uderzyło w dwóch rowerzystów. 27-letni mężczyzna, jeden z poszkodowanych, zmarł później w szpitalu. Drugi rowerzysta otrzymał pomoc medyczną na miejscu zdarzenia. Jak informuje młodszy aspirant Rafał Jarząb z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, kierowca samochodu natychmiast uciekł z miejsca wypadku.

Namierzenie sprawcy

Mundurowi zabezpieczyli tablicę rejestracyjną pozostawioną na miejscu wypadku, co umożliwiło szybkie ustalenie właściciela pojazdu. Dzięki temu policja zdołała zatrzymać osobę podejrzaną o kierowanie samochodem, który potrącił rowerzystów. "Zatrzymana została już osoba podejrzana o kierowanie pojazdem, który potrącił rowerzystów," poinformował młodszy aspirant Rafał Jarząb z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Wrocławska policja kontynuuje śledztwo, aby dokładnie wyjaśnić okoliczności wypadku i postawić sprawcę przed wymiarem sprawiedliwości. Tragiczne zdarzenie na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia podkreśla potrzebę odpowiedzialności i ostrożności na drodze, zarówno ze strony kierowców, jak i rowerzystów.

źródło: rmf24.pl