sobota, 06 kwiecień 2024 09:28

Sukces Policji. Rozbicie zorganizowanego gangu narkotykowego na Dolnym Śląsku

Policja rozbiła gang narkotykowy Policja rozbiła gang narkotykowy fot: pixabay

Ostatnie działania dolnośląskiej policji podjęte we współpracy z Centralnym Biurem Śledczym Policji przyniosły znaczący sukces w walce z przestępczością narkotykową na Dolnym Śląsku. Zorganizowany gang, zajmujący się produkcją i rozprowadzaniem narkotyków na dużą skalę, został rozbity, a dwanaście osób podejrzanych o udział w tej grupie zostało zatrzymanych.

 

Śledztwo w sprawie działalności gang narkotykowego

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością narkotykową we Wrocławiu oraz Centralne Biuro Śledcze Policji wykazało, że członkowie tego gangu specjalizowali się głównie w produkcji metamfetaminy oraz w rozprowadzaniu marihuany. Ich działalność koncentrowała się na Dolnym Śląsku, jednakże wpływ tej grupy mógł sięgać także innych regionów kraju.

Sukces operacyjny i skutki dla przestępców

W wyniku skoordynowanej operacji policji udało się zatrzymać dwanaście osób podejrzanych o udział w gang narkotykowy. Zabezpieczono blisko 3,8 kg metamfetaminy, około 6 kg marihuany oraz 6 kg prekursorów mogących służyć do produkcji narkotyków. Dodatkowo, wartość skonfiskowanych narkotyków, prekursorów oraz mienia podejrzanych szacowana jest na ponad milion złotych. Część z zatrzymanych została tymczasowo aresztowana, natomiast sprawę kontynuują śledczy, którzy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w związku z tą sprawą.

Sukces policji w rozbiciu gang narkotykowego na Dolnym Śląsku stanowi ważny krok w zapobieganiu przestępczości zorganizowanej oraz w ochronie bezpieczeństwa publicznego. Działania te pokazują determinację i skuteczność służb w zwalczaniu nielegalnego handlu narkotykami oraz w wyłapywaniu osób odpowiedzialnych za produkcję i dystrybucję substancji psychoaktywnych. Jednocześnie apelujemy o dalsze zaangażowanie służb oraz społeczności w walce z przestępczością, aby nasze społeczeństwo mogło być bezpieczniejsze dla wszystkich.

źródło: wroclaw.pl