wtorek, 26 marzec 2024 18:18

Scorpio 8 z Politechniki Wrocławskiej znowu najlepszy!

Łazik - Politechnika Wrocławska Łazik - Politechnika Wrocławska fot: pixabay

Scorpio Infinity, stworzony przez studentów Politechniki Wrocławskiej, podbił serca międzynarodowej społeczności naukowej podczas Australian Rover Challenge. Ten 40-kilogramowy łazik marsjański okazał się niekwestionowanym liderem, pokonując swoich rywali i zdobywając pięć złotych medali oraz pierwsze miejsce w całym konkursie.

 

Konkurencja na wysokim poziomie


Studenci Politechniki Wrocławskiej stanęli twarzą w twarz z łazikami zaprojektowanymi przez zespoły z Australii, Indii i Bangladeszu. Każde zespoły musiały zmierzyć się z wyzwaniami symulującymi misje na Księżycu, takimi jak nawigacja, pozyskiwanie surowców i konstruowanie. Jednak to Scorpio Infinity imponował najbardziej, demonstrując wyjątkową sprawność i precyzję w realizacji zadań.

Zdobycie Wody z Księżycowego Pyłu


Największym osiągnięciem studentów Politechniki Wrocławskiej było pozyskanie wody z regolitu, czyli księżycowej gleby. Scorpio 8 zidentyfikował próbki zawierające lodową zawartość, precyzyjnie wydobywając wodę z nich. Co więcej, podczas przetwarzania wody osiągnęli imponującą dokładność do 0,5 procenta, co przyniosło im najwyższe noty w konkursie.


Projekt Scorpio udowodnił swoją wyjątkową użyteczność i sprawność w trudnych warunkach symulujących misje kosmiczne. Jego zdolności inspekcyjne, mapujące teren, oraz umiejętność transportowania i przetwarzania wody z regolitu potwierdzają jego potencjał w badaniu i eksploracji kosmosu. Kolejne wyzwania czekają przed Scorpio 8, a świat z niecierpliwością oczekuje na jego kolejne sukcesy podczas przyszłych międzynarodowych zawodów.

źódło: wroclaw.pl