środa, 10 kwiecień 2024 16:33

Tragedia na Powstańców Śląskich we Wrocławiu

Motorniczy z zarzutami po tragicznym wypadku Motorniczy z zarzutami po tragicznym wypadku fot: pixabay

Tragiczne wydarzenie na pl. Powstańców Śląskich, które miało miejsce 27 marca, skłoniło prokuraturę do postawienia motorniczemu zarzutu nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku. Co dalej z motorniczym?

 Zarzuty wobec motorniczego

Prokuratura postawiła motorniczemu zarzut nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku, w którym życie straciła 17-letnia dziewczyna. Do tragedii doszło, gdy tramwaj kierowany przez motorniczego potrącił nastolatkę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych na zielonym świetle. Motorniczemu grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności, a szczegółowe okoliczności wypadku nadal są wyjaśniane.

Kontynuacja śledztwa

Mimo tłumaczeń motorniczego, że również miał sygnał do jazdy, śledztwo wciąż trwa, a szczegóły zdarzenia są nadal badane. Warto zauważyć, że w momencie wypadku motorniczy był trzeźwy, jednakże ostateczne wyniki badań toksykologicznych i krwi jeszcze nie są znane. Cała sprawa skłania do refleksji nad bezpieczeństwem w ruchu tramwajowym oraz nad koniecznością zachowania szczególnej ostrożności przez kierujących pojazdami komunikacji miejskiej.

źródło: gazetawroclawska.pl